آیا می‌دانستید بسیاری از دانشمندانی که ما می‌شناسیم ازجمله ادیسون از معجزه درون خود خبر داشته و از آن استفاده کرده‌اند.آیا می‌دانستید از قرن‌ها پیش تاکنون معجزه درون که همان ضمیر باطن نامیده ‌شده است به کشفیات و اختراعات بزرگی در تاریخ بشریت کمک کرده است؟ آیا می‌دانستید که این نیرو تنها متعلق به دانشمندان نبوده و شما نیز از آن بهره‌مند هستید؟تحقیقات نشان داده است، فعال کردن این بخش از ذهن تأثیر به سزایی در میزان موفقیت افرادی که در رشته‌های علوم و فنون کار کرده‌اند، داشته است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با تجارب این افراد آشنا کرده و روش دریافت سوالات علمی را از گنج درون به شما آموزش دهیم.

پاسخ هر سوالی در درون شماست

اگر مقاله گنج درون را مطالعه کنید می‌توانید به صورت کامل با عملکرد این بخش آشنا شوید. به طور خلاصه می‌توان گفت ذهن انسان دارای دو جنبه خودآگاهی و ناخودآگاهی است. بخش خودآگاه به طور کامل در اختیار انسان قرار داده شده است و راه ورودی به ناخودآگاه یا ضمیر باطن از همین بخش عبور می‌کند. بخش ناخودآگاه بدون هیچ کنترلی تنها وظیفه انجام دستورات بخش خودآگاه را به عهده دارد و هر ورودی نیک و بدی که به آن داده شود, عیناً همان را در واقعیت به ما تحویل می‌دهد. پس با دراختیار گرفتن کنترل آن و انتخاب افکار درست می‌توانیم نیکی، ثروت، شفا، آرزو و حتی پاسخ سوالات علمی خود را از آن دریافت کنیم.

در ادامه به شما یاد خواهیم داد که چگونه پاسخ سوالاتی که از هیچ راهی موفق به دریافت پاسخ آن نشده‌اید را به دست آورید.

چگونه پاسخ سوالات خود را دریافت کنیم؟

قبل از هر چیز باید بدانید وقتی سوالی ذهن شما را مشغول کرده است و تمام تلاش خود را اعم از تحقیق و مطالعه و پژوهش از راه‌های مختلف انجام داده‌اید و پاسخ آن را پیدا نکردید نباید نا امید شوید. درصورتیکه دچار ترس، واهمه و نا امیدی شوید، تفکر هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. پس برای هدایت ذهن به سمت پاسخ درست، اول باید آرامش داشت و به ذهن استراحت داد. چگونه؟

ابتدا در مکانی راحت باید فکر خود را آرام و بدن را بیحرکت نگه دارید و به تن خود بگویید به حالت استراحت درآید. جالب است بدن شما خواسته شما را می‌پذیرد زیرا هوش خودآگاه ندارد و باورهای شما را هرچه که باشد ضبط می‌کند. پس داشتن آرامش بسیار مهم است. بعد از آرام شدن ذهن و تن، فکر خود را روی سوال یا مشکل متمرکز کنید و تلاش کنید تا با ذهن خود جواب را بیابید. دقت کنید نتیجه مهم نیست، فقط تلاش کنید و از نیافتن پاسخ نترسید. بعد از این مرحله فکر کنید که لحظه‌ای که راه حل کامل را یافته‌اید چقدر خوشحال خواهید شد. این احساس را تصور کنید حتی اگر پاسخ را هنوز نمی‌دانید. اجازه دهید ذهن شما با حس خوشایند دریافت پاسخ، کنار بیاید.

پاسخ هر سوالی در درون شماست

بعد از این مرحله به خواب بروید. بعد از اینکه از خواب برخواستید و دیدید هنوز جواب را دریافت نکردید ، خود را با کار دیگری سرگرم کنید. به احتمال خیلی زیاد وقتی فکر خود را از موضوع پرت می‌کنید و سرگرم کار دیگر هستید، پاسخ به شکل زیبایی به ذهن شما پرتاب می‌شود و در مقابل ذهنتان قرار می‌گیرد. به همین راحتی، ضمیر باطن به شما کمک خواهد کرد. به آن اعتماد کنید.

برای آشنایی با ضمیر باطن می‌توانید مقاله «گنج درون خود را به راحتی به دست آورید.» را مطالعه کنید.

توجه داشته باشید دریافت پاسخ خود را با جملاتی مانند «جواب دیر خواهد رسید» به تأخیر نیندازید . ضمیر باطن با مشکلی روبرو نیست. او پاسخ همه سوالات را می‌داند. یکی از علت‌هایی که ممکن است دریافت پاسخ را به تأخیر بیندازد ممکن است این باشد که شما مسأله را به صورت یک سوال عمده در ذهن خود در نظر می‌گیرید و فکر می‌کنید جواب آن هم باید بعد از مدت طولانی دریافت شود. پس حتماً درخواست خود را جزیی و دقیق قبل از خواب مشخص کنید. از همه مهم‌تر باور داشته باشید که پاسخ را هم اکنون در اختیار دارید. لذت این مسئله را حس کنید و از آن لذت ببرید. در واقع باید بدانید که ضمیر باطن شما انبار حافظه است و در درون آن کلیه تجاربی که از طفولیت تا به حال داشته‌اید ضبط شده است. ضمیر باطن از همه جا خبر دارد و همه چیز را می‌بیند و دقیقاً همین جاست که به شما می‌گوییم قدرتی مافوق تصور شما در ضمیر باطن نهفته است. قدرتی که از درون وجود خود شما سرچشمه گرفته است نه جایی بیرون از شما.

در اینجا می‌خواهیم چند مثال واقعی از این قدرت دریافت پاسخ را با هم بررسی کنیم تا به این نیرو بیشتر ایمان بیاورید.

داستان طبیعی‌دان معروف پروفسور اگامیز

پروفسور اگامیز یکی از طبیعی‌دان‌های معروف آمریکایی است که همسرش درباره استفاده او از قدرت درون چنین می‌گوید: « مدت دو هفته بود که پروفسور تلاش می‌کرد شکل یک ماهی فسیل شده را که روی قطعه سنگی نقش بسته بود کشف کند. پس از تلاش‌های بسیار که در هیچ کدام موفق نشد خسته و وکوفته در حالت گیجی این کا را رها کرد و سعی کرد به کل این موضوع را فراموش کند. اما چند روز بعد یک شب که از خواب پرید، تصور کرد که شکل کامل ماهی را روی سنگواره دیده است. اما هر چه سعی می‌کرد این شکل را به یاد آورد، باز شکل به طور کامل از ذهنش پاک می‌شد. نا امید به سمت فسیل رفته و سعی کرد تا جایی که می‌تواند به روی آن تمرکز کند بلکه شکل ماهی را به یاد آورد. اما نتیجه چندان جالب نبود  و هر چه در رویا دیده بود از حافظه اش پاک شده بود.

پاسخ هر سوالی در درون شماست

شب بعد دوباره همان خواب را دید و دوباره جز تصویر محوی از آن چیزی در ذهن او باقی نمانده بود. اما در شب سوم به امید اینکه شاید دوباره این تصویر را ببیند یک مداد و کاغذ کنار تخت خواب خود گذاشت. حوالی صبح بود که دوباره شکل ماهی در خواب او ظاهر شده بود و آرام آرام به قدری واضح شده بود که کاملاً با ویژگی‌های جانورشناسی منطبق بود. او سریعاً در حالت نیمه خواب و در تاریکی محض هر چه به یاد داشت روی کاغذ منتقل کرد.  صبح متوجه شد طرح روی کاغذ دقیقاً شکل ماهی است.

داستان کشف انسولین و دکتر فردریک بانتینگ

حدود چهل سال پیش دکتر فردریک بانتینگ یک طبیب و جراح کانادایی تمام تحقیقات و اقدامات خود را بر روی ضایعات و جراحت‌هایی که بیماری قند در بدن به وجود می‌آورد متمرکز ساخت. در آن زمان هنوز هیچ راه درمان قطعی برای این بیماری کشف نشده بود و بیماران زیادی از آن رنج می‌بردند. دکتر بانتینگ وقت زیادی را صرف مطالعه، تحقیق و آزمایش بر روی این بیماری نمود. یک شب که از خستگی به خواب رفته بود در خواب متوجه شد که عصاره لوزالمعده یک سگ را باید آماده کند. این دقیقاً همان انسولینی بود که بعدها به میلیون‌ها نفر کمک کرد تا از این درد آزاردهنده رها شوند. همانطور که در این نمونه دیدید دکتر مدت‌ها بر روی این مسئله تلاش و تمرکز کرد و سرانجام در زمان استراحت ضمیر باطن او پاسخ را در ذهنش آشکار ساخت. البته نباید اینطور نتیجه بگیرید که ضمیر باطن یک شبه پاسخ را در اختیار شما قرار خواهد داد و اگر این‌طور نشود و پاسخ را در زمان کوتاه دریافت نکردید ناامید شوید. ضمیر باطن به خوبی به وظیفه خود عمل می‌کند و جواب را در وقت معین به شما تحویل می‌دهد. فقط کافی است هر شب قبل از خواب سوال خود را در اختیار ضمیر باطن بگذارید و از استرس و تشویش به دور باشید. بدانید که ضمیر باطن شما فراتر از زمان ومکان می‌رود. پس به امید اینکه هم اکنون پاسخ را دریافت می‌کنید به خواب روید.

مروری بر آنچه گفته شد

  • به خاطر داشته باشید که درون شما گنجی به نام ضمیر باطن نهفته است که پاسخ تمامی سوالات را می‌داند.
  • ضمیر باطن موفقیت و پیروزی شگفت انگیز همه دانشمندان را به ارمغان می‌آورد و دانشمندان زیادی در طول عمر خود از این قدرت برای اکتشافات و اختراعات خود استفاده کرده‌اند. به گفته دانشمند معروف نیکولا تسلا در مورد استفاده از ضمیر باطن : « تدبیری که من اتخاذ کردم، همیشه و بدون برو برگرد همان‌طور که در مخیله‌ام تصورش را می‌کردم درمی‌آمد. در عرض بیست سال حتی به یک مورد هم برنخورده‌ام که از این قاعده مستثنی باشد و همیشه تحقیقاتم به نتیجه رسیده است.»

پاسخ هر سوالی در درون شماست

  • با تمرکز بر روی هر خواسته و سوالی که دارید هرچقدر هم که پیچیده باشد، بخش خودآگاه ذهن شما همه اطلاعات لازم را تهیه کرده و در اختیار ضمیر باطن قرار می‌دهد.
  • برای یافتن پاسخ هر سوالی ابتدا تمام تلاش خود را از راه‌‌های مختلف مانند تحقیق، پژوهش، مطالعه و پرسش از دیگران انجام دهید. در صورت نیافتن پاسخ قبل از خوابیدن آن را به ضمیر باطن خود تحویل دهید و به خواب روید. جواب خود را قطعاً دریافت خواهید کرد.
  • ممکن است پاسخ خود را یک شبه به دست نیاورید، پس به ضمیر باطن خود اعتماد داشته باشید و منتظر بمانید و هیچ گونه ترس و ناامیدی را به درون خود راه ندهید.
  • از هوش بیکرانی که خداوند به شما هدیه داده است استفاده کنید و فکر نکنید تنها عده کمی از انسان‌ها از این قدرت بهره‌مند هستند. خود را باور کنید و زندگی خود را متحول سازید. پس تا زنده هستید از شگفتی‌های دنیای ضمیر باطن غافل نشوید.

برگرفته از کتاب قدرت فکر نوشته ژوزف مورفی