Rate this post

همه ما در زندگی خود برای رسیدن به آرزوهای دور و نزدیکمان تلاش‌های بسیاری کرده‌ایم. در واقع آرزو در زندگی هر انسانی یک انگیزه قوی برای تلاش، نیایش و حرکت به شمار می‌آید و رسیدن به هر آرزویی باعث ایجاد حس رضایت و شادی شگفت انگیزی در درون ما می‌شود.

از بدو خلقت تاکنون افراد زیادی به دنبال آرزوهای خود از آرزوی سلامتی گرفته تا ثروت و عشق و پیروزی…. دویده‌اند تا بتوانند یک زندگی ایده آل و زیبا برای خود مهیا کنند. به همین دلیل هر جا که صحبت از راهی برای رسیدن به آرزو می‌شود اکثر مردم مشتاقانه به دنبال آن می‌روند تا بتوانند در نهایت به آرزوهای خود دست پیدا کنند. در همین رابطه، در این مقاله قصد داریم روش‌هایی منحصر به فردی به شما نشان دهیم که خود خالق آرزوهای قلبیتان باشید. پس با ما همراه باشید.

تکنیک‌های منحصر به فرد دستیابی به آرزوها

آیا می‌دانستید آرزوهای شما همان دعاهای شما هستند! بله درست است. هر دعا و نیایشی که انجام می‌دهید در واقع خواسته صمیمانه روح شما و همان آرزوهایتان است که درخواست می‌کنید. پس باید به دنبال راهی باشیم که به نیایش‌ها و آرزوهای ما جواب مثبت داده شود. همانطور که در مقاله گنج درون نیز به آن اشاره کردیم، درون همه ما انسان‌ها هدیه عظیم و گرانبهایی به ودیعه گذاشته شده که بسیار قدرتمند است و در صورت دستیابی به آن می‌توانیم به هر آنچه که روزی در آرزویش بوده‌ایم دست یابیم. تکنیک‌هایی که در ادامه خواهید دید به شما کمک می‌کنند تا بتوانید به روش‌های مختلف به گنج درون خود که همان ضمیر باطن است راه یافته و با استفاده از آن، آرزوی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

تکنیک تحویل دادن به ضمیر باطن

این تکنیک شاید آسان‌ترین روش برای دست یابی به هر چیزی است که تصورش را می‌توان داشت، اما کسانی که به دنبال آرزوهای خود می‌گردند کمتر به آن توجه می‌کنند و از آن غافلند، دلیل آن هم می‌تواند پریشانی ذهن افراد در طول ساعات شبانه روز و یا عدم تمرکز بر خواسته باشد. در این روش فقط کافی است بخش خودآگاه ذهنتان را درست هدایت کنید.لازم است بدانید که کنترل این بخش از ذهن تمام و کمال در دست شما قرار داده شده است. در نتیجه هیچ بهانه‌ای نیاورید و انتخاب کنید که به چه چیزی می‌خواهید فکر کنید.

پس یک آرزو، خواسته و هر ایده مثبتی که می‌خواهید انتخاب و به آن فکر کنید. در هر لحظه از بیداری می‌توانید با فکر خود بنای جدیدی از یک زندگی ایده آل پر از آرامش، ثروت، شادی و سلامتی بسازید. اطمینان کامل داشته باشید که افکار بخش خودآگاه شما هر چه که باشد خوب یا بد پاسخ خود را قطعاً و بی کم و کاست از ضمیر باطن یا بخش ناخودآگاه تحویل می‌گیرد.

افکار نیک و یا آرزوی هر چیزی که در سر دارید، را به اختیار خود در بخش خودآگاه انتخاب کنید و منتظر بمانید. ایمان داشته باشید ضمیر باطن کار خود را بعد از تحویل این افکار به خوبی انجام خواهد داد.

تکنیک تصویر ذهنی

همه ما می‌دانیم چشم ظاهر فقط چیزی را می‌بیند که که در جهان خارج وجود دارد و گاهی گمان می‌کنیم چیزی که ما با چشم باطن در ذهن خود مجسم می‌کنیم فقط در قلمرو نامرئی ذهن باقی می‌ماند. نکته مهم آن است که باور داشته باشید، آنچه که در ذهن خود تصور می‌کنید به همان اندازه واقعی است که عضوی از اعضای بدنتان واقعی است. کافی است شما آرزوی خود را با تمام جزییات در ذهن خود مجسم کنید. به همین راحتی. هر فکر، ایده و آرزو، روزی در جهان واقعی با چشم قابل دیدن است. اما به یک شرط!!!!

به تصویر ذهنیتان وفادار بمانید و آن تصویری که ساختید را در ذهن خود سرپا نگه دارید.

بیایید در ادامه با هم چند نمونه از تصویرسازی‌های ذهنی افراد را بررسی کنیم تا بیشتر با این تکنیک آشنا شویم.

فردی که قبل از سخنرانی خود از این تکنیک استفاده کرده، در این باره می‌گوید: «من قبل از سخنرانی‌های خود ابتدا ذهنم را آرام و متمرکز می‌کنم تا تصویر ذهنی مد نظر را تصور کنم. سپس تصویر تمام مستمعین حاضر را در تالار سخنرانی مجسم می‌کنم و هر یک از زنان و مردانی را که در آنجا حضور دارند را می‌بینم که تحت تأثیر سخنانم قرار گرفته و همه شاد و آرام هستند. پس از این تصور آن را به صورت یک تصویر ذهنی سرپا نگه می‌دارم و تجسم می‌کنم که بعد از سخنرانی به سمت من آمده و با من از سلامتی و شفا و… سخن می‌گویند. در نهایت این تصویر را رها کرده و پشت تریبون قرار می‌گیرم. من نتیجه کار خود را همانطور که تصور کرده‌ام بعد از هر سخنرانی می‌بینم.»

تکنیک‌های منحصر به فرد دستیابی به آرزوها

یا در مواردی مثل فروش خانه به افراد پیشنهاد داده می‌شود، ابتدا ذهن خود را راضی کنند که قیمت معین شده ملک درست است. سپس در حالت خلسه و یا استراحت بروند. زیرا تنها در این حالت است که فکر آزاد می‌شود. بعد از آن تصور کنند ملکشان به فروش رسیده و چک تحویلشان داده شده است. سپس جزییات کامل این چک را در ذهن خود بررسی و تصور کنند. آنقدر این تصور عمیق باشد که گویی واقعاً ملک را فروخته‌‍اند و خیالشان از این بابت راحت شده است. سپس به خواب روند. از اینجا به بعد ضمیر باطن کار خود را شروع می‌کند و باعث برخورد فروشنده و مشتری در روزهای پیش رو خواهد شد. موارد مشابه زیادی از این روش وجود دارد که شما نیز می‌توانید با تصور جزییات آرزو و یا خواسته خود به آن رنگ واقعیت ببخشید. پس درنگ نکنید و همین حالا امتحان کنید. حتماً از دیدن نتیجه آن شگفت زده خواهید شد.

تکنیک خواب

به گفته یک روانشناس فرانسوی شارل بودوئن، بهترین زمان تأثیرگذاری روی ضمیر باطن لحظات قبل از به خواب رفتن در حالت خلسه و لحظه بیداری است. دلیل این امر آن است که فعالیت‌های جسم در این لحظه به حداقل خود رسیده و می‌توان به آرامی هر فکر و آرزویی را به ضمیر باطن انتقال داد. خوب است بدانید که در این لحظه افکار منفی شما که در بخش خودآگاهتان مانع رسیدن به آرزوها می‌شود، دیگر وجود ندارند و خودآگاهی در خود فرو می‌رود.

تکنیک‌های منحصر به فرد دستیابی به آرزوها

برای استفاده از این تکنیک کافی است روی یک صندلی بنشینید. سپس خود را به حالت چرت درآورید و به آرامی و مکرر به مدت 5 الی ده دقیقه جملات تلقینی را با خود تکرار کنید. سعی کنید جمله تلقینی شما خلاصه باشد تا بتوان به راحتی آن را تحویل حافظه داد. مثلاً برای رهایی از یک عادت بد می‌توانید از این جمله استفاده کنید: « من کاملاً از عادت بدم رهایی یافته‌ام و آرامش و هماهنگی بر وجودم حکم فرماست.». چند روز به این کار ادامه دهید، مطمئناً نتیجه کار شما را متعجب خواهد کرد.

تکنیک شکرگزاری

حتماً تا به حال با این بیت زیبای مولوی برخورد کرده‌اید: « شکر نعمت، نعمتت افزون کند     کفر نعمت از کفت بیرون کند.» پس چرا این قانون طلایی را در زندگی خود به کار نبریم. بله قانون طلایی، قلبی که همیشه و در هر حالتی شکرگزار خداوند است به نیروی عظیم و بی‌نهایت نزدیک‌تر خواهد بود.

تکنیک‌های منحصر به فرد دستیابی به آرزوها

حس شکرگذاری مانند زمانی است که پدری به پسرش قول می‌دهد بعد از فارغ التحصیلی برای او ماشین هدیه بخرد. فرزند او با اینکه هنوز هدیه خود را دریافت نکرده، چنان از حس سپاسگزاری به پدرش سرشار است و خوشحالی می‌کند، گویا هم اکنون ماشین را در اختیار دارد. او به پدر خود اطمینان دارد که سر قولش خواهد ایستاد.

پس با سپاس و نیایش خواسته‌های خود را بیان کنید، گویی که آن‌ها را به دست آورده‌اید و به لطف و قدرت پروردگار خود ایمان داشته باشید. آنقدر جملات شکرگزاری را با خود تکرار کنید که ذهنتان مملو از سپاس شود. نتیجه آن بی شک برای شما شگفت انگیز خواهد بود.

تکنیک مطلق یا روش درمان به کمک موج

در این روش که نوعی نیایش به حساب می‌آید، هر شخصی می‌تواند با افکار مثبت و متعالی خود در مورد شخص دیگری که دچار مشکل شده و یا آرزویی دارد، دعا کند. روند این تکنیک به همین راحتی است.

برای آرزوهای یکدیگر دعا کنید.

تکنیک‌های منحصر به فرد دستیابی به آرزوها

چیزی که شاید بارها در مورد آن زیاد شنیده‌اید ولی هیچ گاه نمی‌دانستید همین کار ساده چه فرآیند شگفت انگیزی را به وجود می‌آورد. بیایید با فرآیند این نوع نیایش بیشتر آشنا شویم.

وقتی شما نام شخص بیماری را ذکر می‌کنید و یا برای آرزوی شخصی دیگر دعا می‌کنید، در سکوت برای سلامتی او دعا می‌کنید و به صفات الهی مانند خوشبختی، محبت بی پایان، زیبایی و کمال می‌اندیشید، در حال تولید امواج سلامتی و آرامش هستید. این امواج پخش شده و باعث می‌شود هر مانعی که باعث بیماری و آزار فرد مورد نظر است خنثی شود. به همین زیبایی امواج نیایش شما به حرکت درآمده و به جهت مورد نیاز هدایت خواهد شد.

تکنیک استدلالی

این روش که مبتکر آن یک دکتر روان – درمانی با نام کیمبی است، از استدلال روحی برای دست یابی به آرزوی شفا استفاده می‌کند. در واقع از روش مذکور بیشتر برای شفای بیماری‌ها استفاده می‌شود و کافی است بیمار را متقاعد سازید که مشکلی که هم اکنون او را درگیر خود کرده است چیزی نیست جز الگوهای منفی، باورهای نادرست و ترس‌هایی که به ذهن فرد راه پیدا کرده است. طبق این نوع استدلال‌ بیماری یا هر مشکلی که قصد رهایی از آن را داریم با شناسایی باورهای غلط شکل گرفته در ذهن، به راحتی خنثی می‌‌شود. از این طریق نیروی شفا دهنده با قدرت تمام عملکرد طبیعی خود را بدون هیچ مانعی انجام خواهد داد. به زبان ساده‌تر باورهای فرد شخص را شناسایی کرده و از بین ببریم تا موفقیت و شفا حاصل شود.

کلید این روش تغییر باورهای غلط ذهنی در مورد هر موضوعی است.

هم اکنون که با تکنیک‌های منحصر به فرد رسیدن به آرزو و ایده‌های ذهنی آشنا شده‌اید، خوب است بدانید که در تمامی این روش‌ها نیروی توجه و تمرکز شما به قدرت درون، رمز داشتن یک زندگی زیبا و رویایی است. خداوند هنگام خلقت انسان پاسخ تمام سوالات و نقشه راه تمام هدف‌ها را در درون خود ما قرار داده است. تنها کاری که باید انجام دهیم آشنایی با این دنیای درون، باور این قدرت معجزه آسا و اطمینان کامل به نیروی آن است. پس وقت را هدر ندهید و هر چه زودتر دست بکار شوید.

برگرفته از کتاب قدرت فکر نوشته ژوزف مورفی